O mnie

Projektowanie biżuterii i jej tworzenie to długi i czasochłonny proces. Nie raz od zakupu , pomysłu do gotowego wyrobu mijają miesiące. Jednak obserwowanie jak z „niczego  „ , pojedynczych odmiennych od siebie elementów powstaje naszyjnik czy bransoleta o wyjątkowym wzorze . kształcie i kolorystyce, wzbudzające niezwykłe wrażenie w kupującej je kobiecie to olbrzymia satysfakcja i powód abym nadal tworzyła małe dzieła sztuki.

Uchylę przed wami rąbka tajemnicy, zajrzyjcie za kulisy mojego warsztatu.

Tak powstawał naszyjnik SERENITY

Wiedziałam , że dwa nieduże  jaspisy różowe z delikatnym kremowym wzorem muszą pozostać nierozłączne , tak jak razem je kupiłam . Dla mnie to kamień , jego kształt, barwa czy wzór jest inspiracją do stworzenia danego projektu. Nie liczę czasu ile chodzę i rozmyślam nad danymi kamieniami. „Obracam” je w głowie , wyobrażam jako gotową biżuterię. To może trwać kilka godzin albo kilka tygodni czy miesięcy.  Kartka,  ołówek i gumka do ścierania są na tym etapie najważniejsze .

 

 

Gdy powstaje ogólny szkic projektu uzupełniam go o dodatkowe elementy np. kryształy, małe kaboszony, dobieram kolorystycznie drobne koraliki. W tym projekcie dodałam oksydowany okrągły filigran.

A oto kolejne etapy pracy nad projektem.

nowy projekt po 30 minutach pracy

 

 

Specyfika stosowanej przeze mnie techniki powoduje , że nad projektem mogę pracować w jednym ciągu nie więcej niż 2- 3 godziny. Po tym czasie robię przerwę aby odpoczęły oczy , wyprostowały palce   ……

 

zdjęcia nowy projekt po ok. 8 godzinach pracy

 

 

A oto finał mojej pracy

SERENITY  – naszyjnik na rzemyku, kamień – jaspis różowy, zastosowane materiały –  oksydowany filigran, szklane koraliki, szklane kryształki, szklane  mini kaboszony , eko zamsz . Czas wykonania ( tylko haft i montaż rzemyka ) 14 godzin.